Naiset eivät yleensä ymmärrä, kuinka paljon miehet pitävät seksuaalisesta vaihtelusta. Erityisen kiihottavaa miehistä on se, että nainen on eri kuin edellisellä kerralla. Myös pornon perusidea on yhä uusien ja uusien naisten katselussa. Muuten miehille riittäisi yksi pornofilmi.
Vaihtelunhalu on koiraiden universaali ominaisuus. Pässi ei astu yhtä uuhta useammin kuin viidesti, mutta voi astua muita uuhia erittäin kiihkeästi. Vaikka pässin aiemmat seksikumppanit olisi naamioitu parfyymillä tai vetämällä niille säkki päähän, pässistä ei ole mihinkään.
Miehet suhtautuvat seksiin samalla tavoin kuin naiset syömiseen. Miesten mieliruoka voi olla perunamuusi, mutta sitä ei jaksa syödä joka päivä.
Naiset saattavat sanoa: ”Jos yksiavioinen suhde ei riitä, niin silloin ei pidä mennä suhteeseen ollenkaan”.
Sekään ei ole miehelle tyydyttävä vaihtoehto, koska silloin hän ei pääse ”syömään perunamuusia” ollenkaan.
Miehet toki rakastuvat yhteen naiseen, mutta himo muihin naisiin jää. Naisilla asia on yleensä päinvastoin. Alituiseen vaihtuvat partnerit jättävät hyväksikäytetyn olon. Prostituoiduille erityisen inhottavaa onkin se, että partneri vaihtuu joka kerta.
Miksi naiset eivät ole tietoisia miesten seksuaalisesta halusta? Yksinkertaisesti siksi, että miehet eivät paljasta sitä naisille.
Totuuden kertominen ei edistä miesten seksuaalista agendaa naisten suhteen. Naiset haluavat kuulla olevansa miehen ainoa himon kohde. Ja miehet sanovat sen, minkä naiset haluavat kuulla.
Tämän luettuaan kauhistuneet naiset ryntäävät todennäköisesti kysymään miehiltään, pitääkö väite miesten kyltymättömästä seksuaalisesta vaihtelunhalusta paikkansa. Siihen heidän miehensä vastaavat matalan rauhoittavalla äänellä:
”Ei kultaseni – väite on humpuukia. Minä himoitsen vain sinua.”
Henry Laasanen
Sasha
Olen tavannut toisenlaisen naisen, akateeminen, kuusikymppinen. Ollut neljä kertaa avioliitossa ja siinä väleissä rakastellut usean kymmenen miehen kanssa, ja saanut niistä myös henkisesti itselleen iloa. Mutta ei koskaan uskoton, hän sanoo, että ei ole pettänyt rakastajiaan miehensä kanssa koska on lopettanut seksisuhteen miehensä kanssa ja kertonut tälle avoimesti, että on toisten kanssa. Ja että varattujen miesten kanssa ei ole koskaan. Seksi on hänelle siis yhtä tärkeää tai jopa tärkeämpää kuin keskimäärin miehille. Ja oltuaan miehen kanssa hänen pitää tyydyttää itsensä vielä seuraavana päivänä, jos miestä ei siinä ole. Ollapa tuollaisia naisia enemmän!
Ilmoita asiattomasta kommentista